Hakkımızda


Hamilelik süreci hepimizin hayatında en özel dönemlerden biridir. Hamile olan siz, eşiniz, kardeşiniz, kızınız hatta anneniz olabilir ama sonuç değişmez. Aileye yeni bir bireyin katılması yediden yetmişe herkes için heyecan dolu ve unutulmaz bir olaydır.

Beraberinde bilinmeyenden gelen endişe ve korkular da taşıyan bu süreçte pek çok yeni bilgi edinmeye ihtiyacımız olur. Çevrenizde bu bilgileri ,hatta ihtiyaç duymadığınız detay ve safsataları size aktarmaya hazır pek çok gönüllü olduğunu biliyoruz.

Bu siteyi kurarken amacımız gebelik boyunca size destek olacak bilgileri sağlamak, yenilikleri aktarmak, endişelerinizi sağlıklı şekilde gidermeye çalışmak, çok sık karşınıza çıkacak safsatalardan kollamak ve eğer isterseniz gebeliğiniz boyunca internet ortamında da olsa sizinle bu süreci paylaşmak.

Katkıda bulunmayı planladığımız bir başka konu da ülkemizde çok sık uygulanan geeksiz sezeryanların azaltılmasıdır. Sezeryan büyük bir ameliyattır ve yolunda giden bir normal doğuma alternatif değildir. Normal doğumda eylem içinde ‘Özne’ olan hasta sezeryanda ‘Nesne’ durumundadır.Kendinizi normal doğuma iyi hazırlarsanız gereksiz bir sezeryandan ve onun olası risklerinden korunabilirsiniz. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki sezeryan pek çok durumda hayat kurtaran bir opersayondur ve gerektiği zaman hiç çekinmeden uygulanmalıdır.

Burada;

  • Kadın genital sistemi ve gebelik fizyolojisi
  • Sağlıklı bir gebelik için gerekli koşullar, rutin gebelik takibinde karşılacaklarınız
  • Günlük hayatta gebeliğin getireceği değişiklikler ve bunlara uyum sağlamak için yapılması gerekenler
  • Önemli olabilecek şikayetler ve bunlardan korunma yolları
  • Gebelikte ortaya çıkan ciddi komplikasyonlar ve genel tedavi yöntemleri
  • Doğuma bedensel ve psikolojik olarak hazırlanmak için yapmanız gerekenler
  • Normal doğum, sezeryan ve doğumla ilgili anestezi teknikleri
  • Doğum sonrası karşılaşacaklarınız, loğusalık dönemi ve emzirme hakkında ayrıntılı bilgiler ve yabancı olduğunuz terimlerin karşılığını bulabileceğiniz
  • Konulara göre ayrılmış bir sözlük bulacaksınız.

Ayrıca gündemde yeralan değişik konuları uzmanların görüşleriyle size sunmaya çalışacağız .

Üyelerimize yollayacağımız mesajlarla sizi gebelik haftanıza göre karşılaşabileceğiniz sorunlar, yapılması gereken testler hakkında bilgilendireceğiz, onlardan gelen soruları yanıtlayacağız.

Bu sitede yeralmasını istediğiniz konuları, kendi tecrübelerinizi, bize iletmeniz son derece önemli.

Henüz yeni doğmuş bir bebek olan sitemizi de anne şevkatiyle sahiplenmeniz ve ona yol göstermeniz ümidiyle…